2021/2022 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką"

Jeżeli poszukujesz projektu innowacyjnego, który zaciekawi nie tylko dzieci, młodzież, ale i Ciebie oraz społeczność lokalną, to zdecydowanie jest nim Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką". Projekt nastawiony na naukę przez zabawę, realizację założeń pedagogiki freblowskiej, ale przede wszystkim łączenie świata sztuki z kompetencjami kluczowymi.


I edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką" odniosła ogromny sukces, dlatego też wychodzimy poza mury przedszkoli i w roku szkolnym 2021/2022 założenia projektu będzie można realizować m.in. w:
  • przedszkolach, 
  • szkołach podstawowych (I-VIII), 
  • świetlicach szkolnych, 
  • placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • świetlicach środowiskowych, socjoterapeutycznych, 
  • placówkach organizujących terapię zajęciową/zajęcia o charakterze arteterapeutycznym, 
  • bibliotekach,
  • domach, centrach i ośrodkach kultury.  

Najlepszą rekomendacją są opinie uczestników, a wśród nich znajdziemy opinie i refleksje o następującej treści: 

„(…) Formuła projektu jest bardzo przemyślana, konkretna i ciekawa, której głównym celem jest rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Uważamy, że projekt ten w szczególny sposób rozwija kreatywność i pomysłowość dziecka, a my nauczyciele mamy okazję, by obserwować ogrom jego zdolności. Projekt cieszył się w naszym przedszkolu dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, jak i wychowawców”. 

„Projekt oceniam jako fantastyczne przedsięwzięcie! Jestem nim zachwycona i polecam go wszystkim dookoła. Dotychczas nie realizowałam projektu, który poruszyłby tak wiele strun i jest punktem wyjścia do tak licznych aktywności. Sama osobiście czuję, że odkrywam świat na nowo, odświeżam i zdobywam nową wiedzę, a co dopiero musi dziać się w umysłach dzieci. Dziękuję za propagowanie tak pięknej inicjatywy”.

„Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Było to jeden z nielicznych projektów, który realizowaliśmy (zarówno dzieci jak i nauczyciele) z ogromną przyjemnością (…). Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” był przede wszystkim wspaniałą podróżą do świata sztuki poprzez zabawę”. 

Regulamin, założenia, zadania:

Formularz zgłoszeniowy (zapisy minęły 15.10.2021):

Materiały pomocnicze, plakat informacyjny:

Pod patronatem

Pod patronatem