Eko(sztuka) - konkurs dla nauczycieli

 

Konkurs dla nauczycieli to punkt obowiązkowy każdej z edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką". Tym razem hasłem przewodnim jest "EKO(sztuka)". Regulamin konkursu znajduje się poniżej.

„EKO(sztuka)” - konkurs dla nauczycieli

Konkurs pt. „EKO(sztuka)” skierowany jest do uczestników tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” (edycja 2023/2024)

Czas trwania konkursu: 15.03.2024-12.04.2024

Ogłoszenie wyników: 15.04.2024

Zadanie konkursowe:

1. Przeprowadź w swojej grupie/klasie zajęcia, które zakończą się stworzeniem pracy plastycznej nawiązującej do tytułu tegorocznego konkursu. Przeprowadzone zajęcia powinny być zgodne z założeniami projektu tzn. m.in. kluczowa jest aktywność dziecka/ucznia i twórcze działanie. Tytuł przewodni konkursu "EKO(sztuka)" nie jest przypadkowy, w tym roku stawiamy na połączenie ekologii i sztuki w zakresie sztuk plastycznych. Wybór artysty, kierunku, nurtu jest dobrowolny. Pamiętajcie, że motywem przewodnim projektu jest sztuka, więc i w przypadku konkursu o niej nie zapominajcie. Poszukajcie z dziećmi inspiracji wśród dzieł malarzy, rzeźbiarzy etc. 

2. Fotorelację z przeprowadzonych zajęć udostępnij na grupie projektowej i oznacz post #konkurs2024 W poście podaj nazwę placówki i grupę wiekową. Warto w kilku zdaniach opisać podjętą aktywność. Praca konkursowa nie może mieć formy prezentacji, filmów etc. Format pracy dowolny. 

3. W przypadku braku zgód na udostępnianie wizerunku dzieci w grupie projektowej proszę o zamazanie wizerunku lub odpowiednie wykadrowanie zdjęć. 

4. Jedno ze zdjęć musi prezentować sam efekt finalny pracy konkursowej, bez uwiecznienia osób (dzieci, nauczycieli). Zdjęcie to zostanie wykorzystane do stworzenia fotorelacji, która wraz z wynikami zostanie opublikowana na stronach zewnętrznych. Udostępnienie zdjęcia oznacza wyrażenie zgody na jego dalsze udostępnienie (strona przedszkola autorki projektu) oraz zmodyfikowanie zdjęcia poprzez nałożenie etykietą z nazwą placówki. 

5. Spośród udostępnionych prac konkursowych zostanie wybrana jedna praca konkursowa. Do zwycięzcy powędrują nagrody rzeczowe oraz dyplom. W przypadku dużego zainteresowania konkursem istnieje możliwość przyznania nagród za II i III miejsce. Jury oceni pomysłowość oraz spełnienie tematyki konkursowej (m.in. połączenie sztuki i ekologii, aspekt twórczy). Do uczestników konkursu drogą elektroniczną zostaną wysłane podziękowania.

6. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu: zabawasztuka@gmail.com

7*. W konkursie mogą brać również osoby, które do grupy projektowej nie dołączyły. Wówczas fotorelację wysyłają drogą mailową (adres jw.). Dotyczy tylko nauczycieli, którzy dołączyli w określonym czasie do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką".

8. Nie ma limitu zgłoszeń. 

9. Sponsorzy nagród:

https://edukacja-dzieci.pl/

https://szyjemysztuke.pl/

https://znakemotikon.pl/

https://mamania.pl/

https://wydawnictwo-tekturka.pl/

Pod patronatem

Pod patronatem