Edukacja zdalna w przedszkolu

Nauczyciele wychowania przedszkolnego poszukują cennych wskazówek, które mają ułatwić kształcenie na odległość. Jak powinna wyglądać edukacja zdalna w przedszkolu? Przede wszystkim należy pamiętać, że ,,przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (...)". Czy kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut przed szklanym ekranem będzie odpowiednią aktywnością dla dziecka w wieku przedszkolnym? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam.

"Wielka sztuka w moim domu" to propozycje aktywności przygotowane w duchu pedagogiki freblowskiej, podstawą jest więc zabawa. Ponadto propozycje zostały zaplanowane w taki sposób, aby rodzic mógł bazować na przedmiotach użytku codziennego. Nie potrzeba dostępu do drukarki, a kontakt dziecka z szklanym ekranem został ograniczony do minimum. Punktem wyjścia do każdego z tematów jest postać znanego malarza, ale niech tematyka nie będzie myląca. Sztuka w trakcie całego tygodnia łączy się z edukacją matematyczną, przyrodniczą itd. 

Materiały powstały z myślą o uczestnikach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką", lecz ze względu na obecną sytuację zostały udostępnione szerszemu gronu odbiorców. Pliki są posegregowane na wirtualnym dysku, można je pobierać, edytować i udostępniać.

Korzystając z moich propozycji proszę o pozostawienie w plikach stopki z napisem: Propozycje aktywności powstały w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką" lub podanie źródła w postaci odnośnika do strony: www.zabawasztuka.pl

Po kliknięciu w poniższe linki nastąpi przekierowanie na odpowiedni dysk, plik należy pobrać i dostosować do własnych potrzeb: 

Poniedziałek: WiosnaCzwartek: Ukryte domy

Piątek:  Kolorowe kwadraty


Propozycje aktywności pt. "Wiosna" związane są z edukacją plenerową, dlatego też należy uwzględnić warunki atmosferyczne w danym regionie. 

Pod patronatem

Pod patronatem