Zabawa sztuką 2022/2023

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dołączają kolejne przedszkola, szkoły oraz świetlice. Podobnie jak i w roku poprzednim, do III edycji mogą dołączyć: 

  • przedszkola, 
  • szkoły podstawowe (I-VIII), 
  • świetlice szkolne, środowiskowe, socjoterapeutyczne, 
  • placówki organizujące terapię zajęciową/zajęcia o charakterze arteterapeutycznym, 
  • biblioteki,
  • domy, centra i ośrodki kultury.

Założenia projektu i regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć poniżej:Co uczestnicy mówią o edycji 2021/2022?

"Projekt jest niezwykle bogaty w ciekawe i atrakcyjne dla dzieci propozycje. Dzieci z radością przystępowały do każdej proponowanej przez nauczyciela aktywności w trakcie realizacji projektu.  Projekt został w bardzo dokładny sposób przemyślany, proponowane zadania są przystępne dla każdej grupy wiekowej, a przede wszystkim pozwala on na rozwój dziecka na wielu płaszczyznach. Jest to zdecydowanie najlepiej przygotowany projekt, ze wszystkich w których wspólnie z grupą braliśmy udział. Informacje dotyczące zadań były przekazywane w bardzo przystępny sposób, materiały były dostępne w jednym miejscu, przez co mi, jako nauczycielce o wiele łatwiej realizowało się zawarte w projekcie treści. Czekamy na kolejną edycję projektu i mamy nadzieję, że więcej grup z naszej placówki weźmie w nim udział!"

"Pierwszy raz brałam udział i jestem zachwycona realizacją propozycji zawartych w projekcie ich ciekawymi walorami, pomysłami oraz metodami, które można zasosować. Chętnie podejmę się realizacji w przyszłym roku". 

"Jest to jedyny projekt edukacyjny, który realizuje po raz drugi i mam ochotę wziąć udział w kolejnej jego edycji. Moim zdaniem jest dobrze dopasowany do realizowanych w ramach bieżącej pracy tematów, świetnie rozszerza i uzupełnia poruszane zagadnienia w trakcie codziennej pracy z grupami w przedszkolu. Jego kolejną zaletą jest to, że inspiruje do nowych poszukiwań. Zadań jest na tyle dużo i tak różnorodnych, że każda grupa znajdzie coś dla siebie".  


Pod patronatem

Pod patronatem